"Biz ki Melik-i Turan, Emîr-i Türkistan'ız, Biz ki Türk oğlu Türk'üz,
Biz ki milletlerin en kadîmî ve en ulusu Türk'ün başbuğuyuz!"
EMİR TİMUR

Bağımsız Türk Devletleri Birliği`nin Başkenti Neresi Olmalı?

3 Oct 2010 | Göndərən: | Bölmələr: Baş Yazı, Haberler, TÜRK DÜNYASI

Oyunuz Önemlidir!

Bakı, Yalquzaq.com, 03.10.2010 – Türkçe Konuşan Ülkelerin İşbirliği Günü – 03 Ekim tarihinde Yalquzaq.com sitesi yakın zamanda kurulması beklenen Bağımsız Türk Devletleri Birliği`nin başkenti ile bağlı kamuoyu araştırmasına başlamış bulunmaktadır. Site yöneticilerinin verdiği bilgiye göre şimdilik bağımsızlığına kavuşabilmiş yedi Türk devletinin başkentleri sırasından önümüzdeki günlerde yalnız birinin Türk Devletlerinin ortak başkenti gibi seçilmesi için Yalquzaq.com sitesinde oylama yayınlanmaktadır. Oylamaya tüm dünyadan her kes katılabilir.

Kamuoyu öğrenimi ile bağlı girişime sitenin yöneticisi, Yedi Devlet – Bir Millet Konseyinin başkanı Azer Hasret şöyle tanım vermiştir: “Artık Türk Birliği yönünde somut adımlar atılmaktadır. Sayın devlet başkanlarımız 17 Eylül 2010`da İstanbul Zirvesi`nde 03 Ekim 2009 tarihinde Nahçıvan`da düzenlenen Türk Zirvesi`ne dayanarak Türkçe Konuşan Ülkelerin İşbirliği Günü`nü ilan etmiş bulunmaktadır. Bu, Türk milletine özgü ilk ortak bayram günümüzdür. Elbette ki, böyle bir günün ilan edilmesi vatandaş olarak bizim de bazı görevleri üstlenmemizi gerektirmektedir. Böyle görevlerden biri de kurulması beklenen Bağımsız Türk Devletleri Birliği`nin başkentinin belirlenmesidir. Umarız sitemizin ziyaretçilerinin fikirlerini alarak bir kamuoyu yoklaması yapmanın faydası vardır”.

Oylamaya katılmak isteyenler www.yalquzaq.com sitesinin ana sayfasında sağ tarafta “Bağımsız Türk Devletleri Birliği`nin Başkenti Neresi Olmalı?” sorulu hissede Ankara, Astana, Aşgabat, Bakı, Bişkek, Lefkoşa ve Toşkent şehirlerinden birini seçebilirler.

Oxunma sayı: 0
Açar sözlər: , , ,

Şərhinizi əlavə edin