"Biz ki Melik-i Turan, Emîr-i Türkistan'ız, Biz ki Türk oğlu Türk'üz,
Biz ki milletlerin en kadîmî ve en ulusu Türk'ün başbuğuyuz!"
EMİR TİMUR

Dededen Toruna Mektup

26 Jun 2012 | Göndərən: | Bölmələr: Baş Yazı, Köşe Yazıları, Türkmeneli, Yazılar

Mahmut Uğur KARADAĞ

Arslan Torun, çabuk büyü, düşman bizi zorluyor
Millet senin gibileri dört göz ile bekliyor
Kerkükümüz dar gündedir, yetiş sen imdadına
Düşman her gün Türkmenelin bir parçasın kesiyor.

Arslan Torunum, doğum günün kutlu olsun. Sana yazdığım bu mektup her Türkmen yavrusuna hitabamdır. İyi dinle beni.

Aziz Torun, adın Mehmet. Mehmetçik olmalısın. Tek isteğim senden Türkmenelini kurup Kerkükü yadlara teslim etmemek ve Türkmenelinin bir karış toprağından taviz vermemek.

Arslan Torun

Biliyorsun, Torun, bu gariban deden seni sevdiği gibi Türkmenelini ve milletini seviyor. Sen de dedeni sevdiğin gibi yurdunu ve milletini sevmelisin, milletinin şanı için çalışmalısın. Ama sakın sakın ağabeğlerine özenme. Gelecekte dava arkadaşlarını bir kürsü uğruna satma. Çünkü kürsüler gelip gider, yıpranır, ama dava arkadaşların kalıcıdır.

Aziz Torun, belki şimdi yazdıklarımı pek iyi anlıyamıyorsun. Çünkü hale çocuksun, yazdıklarımı kavrıyamazsın. Ama bu ayıp değildir. Ayıp olan büyüdüğün zaman yazdıklarımı anlıyamamaktır. Veya da beni yanlış anlamaktır. Nitekim ki senden yaşta büyük olanlar şimdi beni anlıyamıyorlar veya da anlamk istemiyorlar. Bir kürsü, veya bir kaç kuruş uğruna başkalarına kulluk edip kendilerini aşağılıyorlar ve geçmişteki mücadelelerini hiçe satıyorlar.

Torunum, bu günlerde en zor anlarımızı yaşıyoruz. Tarih 2012. Korkarım seneler geçtikten sonra bu günleri hatırlayıp bizi suçlıyasın. Çünkü bu durumda, yani böyle biribirilerimizi yıpratarak ve gruplara ayrılmış olarak kalırsak ne Türkmeneli kalacak, ne de Irakta Türkmen varlığı. İşte O zaman dedenden başlıyıp tüm büyüklerine küfürü savuracaksın. Ama bil ki deden ve deden gibi gariban Türkmenlerin ellerinde ne yetki, ne de olanak vardır. Milletin çoğu bağırıp çağırmaktan başka bir şey yapamıyor.

Arslan Torun, yıl 2012. Zavallı Türkmenler çaresiz kalmışlar. Bir kaç babayiğitten başka kimse onların durumu ile ilgilenmiyor. O babayiğitlerin de ellerinden bu kadar iş geliyor. Ne yapsınlar? Dalga büyük, tufan bizi alıp götürecektir.

Aziz Torun, biz şimdi YEDİ DEVLET – BİR MİLLETİZ. Ama ne yazık ki bu yedi devlette yaşıyanlar kadar başka devletlerde Türk yaşıyor. Bu yedi devlette yaşıyan milletimizin çoğunluğu kan kardeşlerini unutmuşlar. Yamyamlardan birisi mahbushaneye atılırsa onu savunmak için mitinglere katılarak eyleme başlarlar. En tuhafı da Türkleri geçmişte ve bu günlerde katliama uğratan Ermeniler için sokaklara dökülüp BİZ DE ….YİZ (ağzıma alamıyorum) bağırıp çağırırlar. Ama kendi soydaşlarını katliamlara uğratanlar ile dost oluyorlar.

Bu ne biçim zamandır, Torun? Ben cahilim, meğerse buna siyasetmiş diyorlar, yere batası bu siyaset, patlamamak elden gelmiyor.

Aziz Torun, ben buna siyaset değil, bizim dediğimiz gibi Türkün SIYASAT olma hali derim.

Neyse, Torun, uzattım. Yüce ALLAH sana ve tüm Türk çocuklarına mutlu gelecekler nasip etsin.

Oxunma sayı: 0
Açar sözlər:

Şərhinizi əlavə edin