"Biz ki Melik-i Turan, Emîr-i Türkistan'ız, Biz ki Türk oğlu Türk'üz,
Biz ki milletlerin en kadîmî ve en ulusu Türk'ün başbuğuyuz!"
EMİR TİMUR

Eskişehir Karaçay-Malkar Derneğinin 16. Yıldönümü

21 May 2009 | Göndərən: | Bölmələr: Balkariya, Haberler, Qaraçay

DavetiyeTürkiye’de faal olarak çalışan Karaçay-Malkar dernekleri arasında en önde gelen Eskişehir Kuzey Kafkas Karaçay-Balkar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin 16. Kuruluş Yıldönümü geçtiğimiz hafta sonunda kutlandı. 16 Mayıs 2009 Cumartesi günü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Spor Salonunda yapılan kutlama etkinlikleri hemşehrilerimiz tarafından oldukça ilgiyle karşılandı. Ayrıca bu törende yapılan etkinlikler Anneler Gününe de ithaf edidi.

Kutlamalar açılış konuşması ve programda yer alan etkinlikler hakkında bilgi verilerek başladı. Daha sonra protokolde yer alan konuşmacılara söz verildi. Sırasıyla; Birleşik Kafkasya Federasyonu Başkanı Ata Katı birlik ve beraberlik mesajı verdi. Ankara Karaçay-Malkar Derneği Başkanı Hürriyet Ersoy dilimize sahip çıkılmasının öneminden bahsetti. HASES Genel Müdürü Ramazan Yanar gençlerin bilhassa tarih ve kültürümüzle ilgili bol bol kitap okuyarak şuurlanmaları gerektiğine dikkat çekti.

Kutlamalarda; Bursa Kafkas Derneği Halk Dansları Ekibi ve Melahat Ünügür İlköğretim Okulu Kafkas Halk Dansları Ekibi gösterilerini sundular. Her iki ekip de çok başarılı idi. Ancak, M.Ü. İ. O. nun Kafkas ekibindeki minik dansçının yaptığı gösteriler salondaki bütün misafirlerin gönüllerini fethetti. Bunun dışında gecede şarkılar ve şiirler söylendi. Sıddık Koç’un akordeonla eşlik ettiği ve Murat Taşkın tarafından icra edilen Karaçay-Malkar eski cırla ve iynarla misafirlerin büyük takdirini aldı.

Gecenin sonunda dilek, teşekkür ve temenniler edildi. Kutlamalar misafirlerin katılımıyla toy yapılarak sona erdi.

KAMATUR ailesi olarak, 16. Kuruluş Yıldönümü münasebetiyle Eskişehir Karaçay-Malkar Derneğini tebrik eder, emeklerinden dolayı Başkan Fevzi Tezcan ve Başkan Yardımcısı Yaşar Şancı nezdinde Yönetim Kuruluna teşekkür eder, bundan sonraki faaliyetlerinde başarılar dileriz.

Qaynaq: KaMaTur

Oxunma sayı: 0
Share
Açar sözlər: ,

1 şərh var
Şərh yazın »

  1. Azerbaycan türklerine selam olsun.

Şərhinizi əlavə edin